T. +90 (212) 444 6368 E.[email protected]

Joelle Hançerli Harunzade 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Sanatçı Deniz Orkuş ve Feza Özer Tolgay liderliğinde Renk Atölye’de sanat eğitimi aldı. Milano’da Nuova Accademia di Belle Arti (Güzel Sanatlar Akademisi) Endüstri Ürünleri Tasarımı eğitimi aldı. “Osmanlı İmparatorluğu; Gelenekleri, Kültür ve Tasarım…” adlı İtalyanca yazdığı mezuniyet tezi ilgi gördü.

2005 yılında bir süre tasarımcı Karim Rashid’le beraber New York’ta çalıştı. 2006 yılında kurumsal kimliği oluştu ve ilk defa Istanbul Design Week’e katıldı. 2007 yılında EDIDA (Elle Décor International Design Awards) tarafından “Yılın Genç Yetenek Tasarımcısı” ödülünü “Flip” oturma grubu bank tasarımı ile aldı. IYDE (International Young Design Entrepreneur) “Yılın Genç Girişimci Tasarımcısı” yarışmasında finalist olarak yer aldı.

Aile firması NEOTEK’te ithal ofis ve tasarım mobilyası departmanında çalışmalarına devam etmektedir. 2012 yılında NEOTEK EVENTS etkinliklere ürün kiralama departmanını kurdu.

Kurumsal firmalara aksesuar & ürün tasarımı, özel satın alma ve danışmanlık vermektedir. Ürün tasarımı çalışmalarına İstanbul ve Dubai’de devam etmekte, uluslararası platformda tasarım sergilerine katılmaktadır.